Reputation Management

Nowy Ład - powrót do socjalizmu

Nowy Ład - powrót do socjalizmu

 Słuchając zapowiedzi o planowanym zwiększeniu kwoty wolnej od podatku można było mieć nadzieję że zmierzamy ku normalności – jednak niestety tak się nie stanie – coś zostanie dane – coś zabrane  (brak możliwości odliczenia składek zdrowotnych które przy okazji staną się liniową danin).  Mniej podatków od wynagrodzeń zapłacą  mniej zarabiający i to jest słuszne.

Ale - bardziej aktywni, zaradni, przedsiębiorczy i w związku z tym zarabiający więcej – zapłacą więcej podatków – i z tego będzie więcej pieniędzy na socjal i  dla urzędników; na kolejne +++ dla potrzebujących i nie potrzebujących;  dla wymagających wsparcia  i dla cwaniaków wykorzystujących system – będzie jeszcze  więcej do dzielenia i rozdawania  - a to przecież „ siła władzy” polityków.

 Nasz kraj będzie miał świetlaną przyszłość:

Polska bez klasy średniej, w objęciach krajowych państwowych koncernów oraz koncernów światowych (dopuszczonych do polskiego rynku przez obłaskawionych polityków).

 Może tylko zastanowić fakt, iż na całym świecie rozwój generują  nowe technologie

- a te jakoś nie powstają w państwowych koncernach – no tak,  ale skoro mamy być wielką montownią dla zachodnio-europejskich koncernów to po co nam nasze własne innowacyjne technologie?…

 Trudno nie uznać, iż  Nowy Ład to gwałtowny skręt w lewo - przejście z państwa opiekuńczego z gospodarką rynkową w socjalistyczną opiekę, gdzie państwowi urzędnicy i populistyczni politycy będą wiedzieć lepiej komu dać a komu zabrać...

I tak oto wskazani palcem:

-  harujący po godzinach  dorabiający dla dobra rodziny,

-  za  dużo zarabiający lekarze pracujący na kilu etatach,

-  prawnicy , managerowie, samozatrudnieni,

-  źli prywaciarze (za komuny badylarze) których w imię sprawiedliwości społecznej trzeba rozkułaczyć... - 

To Wy wszyscy  powyżej wskazani „Obywatele drugiej kategorii” - bójcie się!

 Dzielenie Polaków na dobrych i złych źle się zawsze kończy...

 Powiało grozą… - zawsze byłem optymistą – a może i tym razem to tylko program wyborczy, który na szczęście nie zostanie zrealizowany?

 Ryszard Skotniczny

16 maja 2021r. – w dzień po ogłoszeniu Nowego Ładu