Reputation Management

DEBATA - WYBORCY MAJA PRAWO WIEDZIEĆ

Być może wszyscy już zapomnieli, bo to, co się obecnie dzieje, całkowicie na to nie wskazuje - ale sensem kampanii wyborczej jest debata, a nie tylko wydawanie pieniędzy na propagandę i marketing. Mam nadzieję, iż będę miał okazję odbyć debatę z moją kontrkandydatką - Panią Alicją Zając. Mogę nawet ułatwić i wprost przedstawić dwa tematy, które uważam za bardzo ważne.

Czy i kiedy zostanie załatwiona sprawa ochrony życia? Podkarpacie jest bastionem konserwatyzmu, więc politycy reprezentujący mieszkańców naszego regionu są szczególnie zobowiązani. To nasza odpowiedzialność przed Polską i pamięcią św. Jana Pawła II. Co Pani Senator zrobiła w tej sprawie przez ostatnie cztery lata? A co zamierza Pani Senator zrobić po wyborach, w razie utrzymania mandatu? Zwłaszcza wobec słów ministra Dworczyka, który w ostatnich dniach oficjalnie powiedział, że nie ma planów działań w tej sprawie? To jesteście, w szczególności Pani Senator, za ochroną życia, czy nie?

Na tym polega główny problem moralności w polityce. Co innego w deklaracjach, co innego w czynach...

Ten sam problem dotyczy samorządów. W okresie kampanii Pani Senator codziennie spotyka się z samorządowcami. Co Pani im mówi o planach nowych wyborów samorządowych, które mają się odbyć pod pretekstem zmiany województw, ale prezydenci, burmistrzowie i wójtowie nie będą już być może wybierani przez mieszkańców?

Wzywam moją kontrkandydatkę, Panią Alicję Zając do debaty na te i inne tematy.

Przy obecnych możliwościach technicznych publiczny charakter debaty zapewnia otwarte udostępnienie przekazu w internecie tak, by transmitować i oglądać mógł każdy, kto chce. Oczywiście każde media tradycyjne  czyli radio i telewizja będą powitane z radością - wyborcy powinni mieć nieskrępowany dostęp w dowolny sposób aby mieć możliwość podjęcia decyzji o wyborze reprezentanta w nieskrępowany sposób. Co do innych warunków, jestem w pełni otwarty na propozycje i uzgodnienia.

Ryszard Skotniczny

Niezależny Kandydat na Senatora RP