Reputation Management

AKTUALNOŚCI

 

W sprawach moralnych głosowanie w zgodzie z własnym sumieniem – bez nakazów partyjnych!

Polityka partyjna w Polsce ma bardzo negatywny wpływ na życie publiczne. Nie ma żadnej dyskusji merytorycznej - jest tylko propaganda i hejt.
Najgorszy ten wpływ jest na sprawy światopoglądowe, które gdy staną się przedmiotem rozgrywek między partiami, jest to moralnie szczególnie ułomne. Weźmy taki przypadek. Premier Morawiecki udzielił Gościowi Niedzielnemu bardzo kontrowersyjnej wypowiedzi mówiącej, iż PiS obecnie akceptuje kompromis aborcyjny. Na profilu stowarzyszenia Europa Tradycja którego jestem prezesem opublikowaliśmy pytanie, do parlamentarzystów z pytaniem (w tym również do mojej kontrkandydatki), co myślą o tej wypowiedzi. Nikt nie odważył się napisać ani słowa. Tymczasem ja doskonale wiem, bo większość parlamentarzystów z Podkarpacia znam osobiście, iż mało kto ten pogląd podziela.

W sobotnim Naszym Dzienniku x. Przemysław Drąg, dyrektor Krajowego Ośrodka Duszpasterstwa Rodzin przy Konferencji Episkopatu Polski (z którym moje stowarzyszenie blisko współpracuje), opublikował bardzo ważny tekst. Czytamy tam między innymi:
"najlepiej byłoby, gdyby na przyszłość kwestie moralne zostały zdjęte z agendy walk partyjnych. Sprawie prawnej ochrony życia nic tak źle nie służy jak uczynienie z niej jeszcze jednego oręża w politycznych rozgrywkach. Byłoby lepiej, gdyby posłowie i senatorowie mogli podejmować inicjatywy ustawodawcze i głosować w sprawach moralnych przede wszystkim zgodnie z własnym sumieniem oraz z oczekiwaniami wyborców, których reprezentują, a nie według sztywnych nakazów partyjnych centrali. Albowiem to poszanowanie uniwersalnych wartości jest gwarancją dobrego funkcjonowania demokracji, a nie na odwrót. Bez poszanowania wolności sumienia parlamentarzystów pozostanie tylko demokracja sondażowa".

To jest dokładnie ten kierunek, który uważam za optymalny. Chcę zostać senatorem niezależnym właśnie po to, by w sprawach światopoglądowych móc się wstawiać za wolnością, dla posłów z wszystkich ugrupowań. Tak, by ich liderzy nie łamali ich sumień.

Wzywam więc wszystkich decydentów partyjnych, aby kwestie moralne zostały zdjęte z agendy walk partyjnych.
Nie wolno dopuszczać, by ze światopoglądu czyniono oręże w politycznych rozgrywkach.

Posłowie i Senatorowie powinni podejmować inicjatywy ustawodawcze i głosować w sprawach moralnych przede wszystkim zgodnie z własnym sumieniem oraz z oczekiwaniami wyborców, których reprezentują, a nie
według sztywnych nakazów partyjnych centrali. Poszanowanie uniwersalnych wartości jest
gwarancją dobrego funkcjonowania demokracji, a bez poszanowania wolności sumienia
parlamentarzystów jest to niemożliwe .

Wolność dla spraw światopoglądowych = POWAŻNA POLITYKA!

 

Program Dla ŻYCIA


ogłoszony na konferencji prasowej w dniu 2.10.2019r

Dla ŻYCIA
Ochrona życia to nie to samo co zakaz aborcji choć w potocznym ujęciu tak niestety pojmujemy te słowa.
Nakazy moralne ani zakazy prawne nie uchronią niestety każdego życia, dlatego jako społeczeństwo, musimy zrobić wszystko co możliwe, by kobieta w ciąży nie była zmuszona do rozważania aborcji, po której traumatyczne przeżycie odciśnie się na Jej całe życie.
Jako odpowiedzialne społeczeństwo przyznające się do chrześcijańskich wartości jesteśmy zobowiązani do nie pozostawiania przyszłej matki samej sobie wspierając ją w trudnych sytuacjach oraz wskazując że przyszłe życie nie jest bez perspektyw.
Jednocześnie coraz więcej rodzin nie może doczekać się daru potomstwa, dlatego koniecznym jest niezwłoczne uruchomienie kompleksowego programu Dla ŻYCIA, w tym szczególności należy:
• uznać za priorytet leczenie niepłodności - dostępne są metody laparoskopowego leczenia endometriozy, które w ok. 70 % przywracają płodność i eliminują konieczność stosowania kosztownych metod in vitro tak krytykowanego przez kościół

• przyszłe matki otoczyć opieką prawną i rzeczywistą żeby sytuacja życiowa nie zmuszał ich do aborcji

• utworzyć sieci poradni “K” , w których personel nigdy nie zaproponuje ciężarnej aborcji (często kobieta w desperacji ulega namowom i dokonuje aborcji czego następnie żałuje do końca życia)

• przyszłym matkom, które nie mogą podjąć się samodzielnego wychowywania dziecka ułatwić procedury prawne i umożliwić skorzystanie z programu “ADOPCJA nie aborcja”, tak aby wiele rodzin, które chcą mieć dzieci a nie mogą, było systemowo wspieranych przez odpowiednie procedury

• wspierać program umieszczania dzieci w rodzinach zastępczych w miejsce kierowania dzieci do domów dziecka w przypadkach gdy dziecko nie może skorzystać z programu adopcyjnego

• inwestować to nie tylko w program "500+" - dla dobra dzieci należy inwestować w żłobki i przedszkola oraz propagować zdrowe odżywianie

Ochrona życia = POWAŻNA POLITYKA!

 

STOP HEJTOWI!

Dyskusja i argumenty = ROZSĄDEK

Senat powinien stabilizować i konkretyzować debatę publiczną. Czym debata publiczna nie powinna być, widzimy w obecnej kampanii. Polega ona wyłącznie na wydawaniu publicznych pieniędzy, które partie biorą z naszych podatków, na dość prymitywną propagandę. A i to w lepszym przypadku, bo w gorszym partie wydają pieniądze na wzajemne ataki hejterskie. Jest to niesłychanie ważny aspekt braku moralności w życiu publicznym. Partie mają dyskutować, spierać się a nawet atakować - ale o konkretne sprawy, a nie wyłącznie propagandowo, lub pozbawionymi realnej treści emocjami i to negatywnymi.

Senat musi stać się Izbą Rozsądku – wybrani bezpośrednio Senatorowie nie mogą uwzględniać wyłącznie polityki partyjnej.
Senator ma obowiązek w pierwszej kolejności służyć wyborcom, którzy oddali głos na osobę a nie na partię!

Rozsądek = POWAŻNA POLITYKA!

 

Beskid Niski niekryta perłą polskiej turystyki

 

Cisza, łagodne góry, pyszne jedzenie, zabytki i piękne widoki, idealne miejsce do aktywnego rodzinnego wypoczynku. TAK - to Beskid Niski!

Zapraszam do oglądania dyskusji z moim udziałem o tej nie odkrytej perle polskiej turystyki i wielkiej szansie którą musimy wykorzystać.


GOŚCINNI MIESZKAŃCY + SLOW LIFE + SLOW FOOD + SLOW MOUNTAIN = SLOW BESKID

Gość TVP2 Rzeszów

 

Debaty nie będzie...?

Otrzymałem właśnie od Pani Alicji Zając odpowiedź na moje zaproszenie do debaty. Niestety odmowa z wymówką, że przecież wszyscy znają program partii jest w mojej ocenie wyrazem braku szacunku dla wyborców, dla których dyskusja kończącej kadencję Pani Senator z kandydatem byłaby niezmiernie istotna pozwalając wyborcom na właściwą ocenę osiągnięć lub ich brak.

Podczas debaty chciałem między innymi zapytać dlaczego sprawa ochrony życia sprowadzana jest tylko do kwestii aborcji ze sztucznym podgrzewaniem tego problemu na użytek kampanii wyborczej - przecież tak PO jak i PiS uznają obecnie obowiązujące przepisy za "dobry kompromis" - choć hasła wyborcze tych partii były z nim całkowicie sprzeczne - i tu jak widać Pani Senator chce uniknąć publicznego potwierdzenia sprzeczności pomiędzy obietnicami z poprzednich kampanii a realnym programem partii...

Podczas debaty do której mam nadzieję mimo wszystko dojdzie w zapowiadanej na poniedziałek audycji Radia Rzeszów do której jestem zaproszony i według mojej wiedzy jest zaproszona także Pani Senator będę chciał podjąć również całkowicie pomijany aspekt wspierania kobiet w podejmowaniu trudnej ale jakże wspaniałej decyzji aby dziecko przyszło na świat i jeśli biologiczna matka nie może lub nie chce go wychowywać dać mu ciepło rodzinne poprzez adopcję.

Proponowane przeze mnie wprowadzenie nowego programu adopcji oraz pomoc samotnym matkom i leczenie bezpłodności będzie realną ochroną życia skoro rządzące od kilkunastu lat partie uznają kwestię życia za temat idealny do walki by mieć wciąż czym podgrzewać nastroje społeczne.

Ryszard Skotniczny

Niezależny Kandydat na Senatora RP

 

Ochrona zdrowia

 Wszyscy od lat wiemy, że to podstawowy problem dotyczący każdego z nas. Od lat brak jest realnych działań, a z dnia na dzień jest tylko gorzej. Każdy z nas boryka się z publiczną służbą zdrowia, ale w ostatnim czasie sytuacja przeciętnego polskiego chorego uległa znacznemu pogorszeniu. Coraz dłuższe kolejki do lekarzy (zwłaszcza specjalistów), brak miejsc w szpitalach (znowu pojawiły się łóżka na korytarzach), bardzo długie kolejki do badań tomograficznych i rezonansu magnetycznego oraz nieakceptowalnie odległe terminy oczekiwania na niezbędne operacje (szczególnie ortopedyczne). Często problemy te stanowią podstawę do skeczów w kabaretach, ale nie ma tutaj nic do śmiechu a raczej do płaczu, bo sytuacja jest naprawdę tragiczna i wymaga pilnych działań.

 Wraz z moim zespołem doradców opracowaliśmy rozwiązania w dwóch aspektach:

 System opieki zdrowotnej jest tak skomplikowany, że nawet jego najważniejsi uczestnicy nie rozumieją, co się dzieje. Na dodatek system został tak ukształtowany (być może celowo), że nikt nie jest w stanie kontrolować, co naprawdę realnie się dzieje. Minister Zdrowia będzie mówił, że przecież pieniądze są w NFZ - a NFZ, że przecież decyduje minister...

Aby coś wreszcie realnie zmienić są dwa rozwiązania:

 • pierwsze -  trzeba całościowo zmienić system
 • drugie - naprawiać obecny system,

Jako konserwatysta opowiadam się za drugim rozwiązaniem - rewolucyjna zmiana, jeśli się nie uda, może sprawić, że Polacy w ogóle zostaną pozbawieni realnej opieki. 

Najważniejsze na teraz - nie można akceptować tego, że pacjenci nie mają żadnego wpływu na to, jak są wydawane ich pieniądze ze składek zdrowotnych, a tak jest w tej chwili. Oczywiście, pacjenci muszą być reprezentowani. I tu widzę rolę samorządowców, to oni są władzą, mającą najsilniejszy mandat wyborczy, bo wybieramy ludzi, których znamy na co dzień.

Konkretnie:  

W każdym województwie należy utworzyć konwent wójtów, burmistrzów i prezydentów. 

Takie grono ma powoływać i odwoływać dyrektora wojewódzkiego oddziału NFZ (obecnie mianowanego przez ministra co pielęgnuje  system partyjniactwa w tej instytucji). 

Mało kto wie, że w ogóle jest taka funkcja, a to kluczowy człowiek - to On w imieniu pacjentów zawiera umowy ze wszystkimi szpitalami i lekarzami. Ma to robić tak, żeby zabezpieczać potrzeby pacjentów, kontrolować jakość leczenia. Jeśli znajdzie się pod nadzorem naszych samorządowców będzie wiedział, że jeśli o Nas nie zadba, zostanie odwołany, a jeśli samorządowcy źle wybiorą i nie przypilnują dyrektora oddziału NFZ to wyborcy na pewno ich z tego rozliczą.

Z formalnego punktu widzenia to nie jest wielka zmiana, ale zobaczylibyście Państwo jak nagle wszystko zaczyna się kręcić inaczej. Niby niewielka zmiana, a jednego dnia wszystko zaczęłoby się toczyć inaczej. Na tym polega konserwatywna metoda w polityce.

Drugi aspekt to organizacja. Tu można zdefiniować podstawowe problemy:

 • złe prawo dotyczące lecznictwa
 • niedobory personelu medycznego
 • nieumiejętne wykorzystanie ludzi , którzy pracują w opiece zdrowotnej 
 • małe wysycenie sprzętem diagnostycznym widoczne zwłaszcza na Podkarpaciu
 • niedofinansowanie opieki zdrowotnej

Łatwo jest jednak narzekać jak to wielu polityków robi od lat, a potem niczego nie robić lub bardzo niewiele...

Ja w odróżnieniu od nich podaję swoje przemyślenia, które może nie zreformują opieki zdrowotnej w Polsce , ale powinny zlikwidować to co najbardziej przeszkadza pacjentom.

Chciałbym przede wszystkim zwiększyć dostępność lekarzy dla ludzi chorych poprzez:

 • Ograniczenie obciążenia lekarzy papierkową robotą , którą może wykonywać sekretarka medyczna (wystawianie wszelkich zaświadczeń do MOPS, Komisji Socjalnych i szkół)
 • Zmianę zasad wypisywania leków i pieluchomajtek dla seniorów poprzez uprawnienie wszystkich lekarzy z danej przychodni do ich wypisywania (a nie tylko lekarzy rodzinnych). To samo powinno dotyczyć lekarzy specjalistów do których kierował chorego lekarz z przychodni. Jest uwłaczającym “gonienie starszego człowieka od Annasza do Kajfasza” aby mógł dostać należące się mu bezpłatne leki. 
 • Zlikwidowanie skierowań - do okulisty, zwłaszcza gdy pacjent zgłasza jedyne pogorszenie widzenia, - do laryngologa gdy np. jest zatkane ucho.

Takie zmiany zmniejszą obciążenie lekarzy w przychodniach i dzięki temu więcej czasu będą mogli poświęcić rozmowie z pacjentem - co czasem jest to najlepszym lekarstwem lub istotnie poprawia diagnozę choroby. Dodatkowo przesunięcie z Poradni Specjalistycznych do Przychodni zwykłego wypisywania recept i wydawania zaświadczeń skróci kolejki do specjalistów i pozwoli im zająć się rzeczywiście poważnie chorymi ludźmi.

W naszej służbie zdrowia brakuje lekarzy, a prawie połowa z tych którzy pracują są emerytami, którzy w każdej chwili mogą odejść na wypracowany odpoczynek co może całkowicie zdezorganizować nasz system opieki zdrowotnej.

Żeby temu zaradzić proponuję:

 1. przywrócić dwustopniowe specjalizacje lekarskie (młody lekarz już po 3 latach mógłby leczyć w przypadku podstawowych chorób a skomplikowane przypadki pozostawić specjalistom)
 2. tworzyć atrakcyjny system zachęt dla młodych lekarzy, aby nie wyjeżdżali z kraju

No i wreszcie pieniądze, których wciąż brakuje a są niestety marnotrawione. 

Proponuję następujące duże rozwiązania:

 1. Przekazanie szpitali do NFZ by nie tworzyć fikcyjnych konkursów ofert skoro i tak wszyscy dostają od NFZ porównywalne kwoty za leczenie a niepotrzebnie wydają mnóstwo pieniędzy na tworzenie masy dokumentów, które niczego nie wnoszą
 2. Połączenie funduszu rentowego i składki zdrowotnej (jeżeli chory będzie lepiej leczony to będzie mniej rent chorobowych)

Jestem w stanie dyskutować na te tematy z każdym, kto ma mądre i realne rozwiązania problemu opieki zdrowotnej w Polsce, a mój zespół kompetentnych doradców jest w stanie dopracować każdy rozsądny pomysł w tej dziedzinie. 

Współpraca ponad podziałami = POWAŻNA POLITYKA! 

 

Ryszard Skotniczny 

Niezależny Kandydat na Senatora RP

Okręg 57: Jasło - Krosno - Brzozów

 

 

DEBATA - WYBORCY MAJA PRAWO WIEDZIEĆ

Być może wszyscy już zapomnieli, bo to, co się obecnie dzieje, całkowicie na to nie wskazuje - ale sensem kampanii wyborczej jest debata, a nie tylko wydawanie pieniędzy na propagandę i marketing. Mam nadzieję, iż będę miał okazję odbyć debatę z moją kontrkandydatką - Panią Alicją Zając. Mogę nawet ułatwić i wprost przedstawić dwa tematy, które uważam za bardzo ważne.

Czy i kiedy zostanie załatwiona sprawa ochrony życia? Podkarpacie jest bastionem konserwatyzmu, więc politycy reprezentujący mieszkańców naszego regionu są szczególnie zobowiązani. To nasza odpowiedzialność przed Polską i pamięcią św. Jana Pawła II. Co Pani Senator zrobiła w tej sprawie przez ostatnie cztery lata? A co zamierza Pani Senator zrobić po wyborach, w razie utrzymania mandatu? Zwłaszcza wobec słów ministra Dworczyka, który w ostatnich dniach oficjalnie powiedział, że nie ma planów działań w tej sprawie? To jesteście, w szczególności Pani Senator, za ochroną życia, czy nie?

Na tym polega główny problem moralności w polityce. Co innego w deklaracjach, co innego w czynach...

Ten sam problem dotyczy samorządów. W okresie kampanii Pani Senator codziennie spotyka się z samorządowcami. Co Pani im mówi o planach nowych wyborów samorządowych, które mają się odbyć pod pretekstem zmiany województw, ale prezydenci, burmistrzowie i wójtowie nie będą już być może wybierani przez mieszkańców?

Wzywam moją kontrkandydatkę, Panią Alicję Zając do debaty na te i inne tematy.

Przy obecnych możliwościach technicznych publiczny charakter debaty zapewnia otwarte udostępnienie przekazu w internecie tak, by transmitować i oglądać mógł każdy, kto chce. Oczywiście każde media tradycyjne  czyli radio i telewizja będą powitane z radością - wyborcy powinni mieć nieskrępowany dostęp w dowolny sposób aby mieć możliwość podjęcia decyzji o wyborze reprezentanta w nieskrępowany sposób. Co do innych warunków, jestem w pełni otwarty na propozycje i uzgodnienia.

Ryszard Skotniczny

Niezależny Kandydat na Senatora RP

 

Program "Wybory Parlamentarne 2019" w TVP Rzeszów

ROZMOWA KANDYDATÓW DO SENATU RP

 

 

ADOPCJA nie Aborcja

Dziecko to największe dobro każdej rodziny - nie trzeba do tego chyba nikogo przekonywać.

Niestety, z każdym rokiem coraz więcej par nie może cieszyć się nowym członkiem rodziny - jest to już jeden z największych problemów naszej cywilizacji. Dla dwojga ludzi pragnących dziecka nie ma ważniejszej sprawy na ziemi.

Jednocześnie, każdego dnia gdzieś w Polsce kobiety stają przed najtrudniejszą decyzją w życiu, gdy niechciana, nieplanowana ciąża je zaskakuje. W takich sytuacjach zakazy prawa, nakazy moralne są często niewystarczające, targane wewnętrznymi rozterkami podejmują bolesną decyzję, która będzie rzutować na całe ich dalsze życie.

Społeczeństwo powinno wychodzić naprzeciw takim sytuacjom. Proponując objęcie opieką przyszłych matek. Danie im alternatywę aborcji- zapewnienie  dziecku po jego urodzeniu domu i przyszłości w rodzinie której realizacja tego pragnienia nie została dana.

I tu ogromna rola Państwa, które powinno zrewolucjonizować procedury adopcyjne, tak by nowo narodzone dziecko już w 2 tygodnie po urodzeniu mogło być kochane.

Jest to możliwe - poprzez zmianę przepisów prawa i procedur adopcyjnych w taki sposób, aby pary spełniające kryteria adopcyjne były zarejestrowane w stosownej bazie na zasadach podobnych do listy osób oczekujących na przeszczepy.

Natomiast kobieta, która podczas ciąży zdecydowała się  oddać dziecko do adopcji będzie miała 14 dni od dnia porodu aby zmienić zdanie. W przeciwnym razie 15 dnia dziecko zostanie adoptowane i w  nowej rodzinie będzie mogło cieszyć się ciepłem rodzinnym. Ominiemy w ten sposób wielomiesięczne procedury adopcyjne.w szpitalu lub w domu dziecka. 

Wprowadzenie takiego systemu pomoże uniknąć tragicznych decyzji wielu kobietom. W tej trudnej życiowo sytuacji  będą miały zapewnioną przyszłość urodzonego dziecka.  Pomogą dać szczęście dziecku i rodzinie która na ten dar czeka z utęsknieniem.

Realizacja takiego programu będzie oznaczała POWAŻNĄ POLITYKĘ prorodzinną w miejsce politycznych dyskusji. W ten sposób zmniejszy się ilość aborcji, które pozostawione same sobie kobiety niestety jeszcze wykonują. Wszyscy uważamy, że dzieci są przyszłością narodu i to ich dobro winno być najważniejsze, a nie prawa rodziców biologicznych, którzy w danej trudnej chwili nie są gotowi jeszcze na wychowywanie dziecka.

Ryszard Skotniczny

Niezależny kandydat na Senatora RP



BESKID NISKI I POGÓRZA STREFĄ WOLNĄ OD WODY W OPAKOWANIACH PLASTIKOWYCH TYPU PET

Samorządowcy, producenci wody i innych napoi rozlewanych do plastikowych butelek typu PET , sprzedawcy - w Waszych rekach jest ochronienie nas i naszych dzieci przed szkodliwym Bisefenol A!

Mamy doskonałą wodę w naszych studniach i rzekach - dlaczego wiec musimy pić wodę z plastikowych butelek PET ?

Samorządowcy mają narzędzia dla wspierania firm, które rozlewają napoje
do szklanych zwrotnych butelek - niestety do dzisiaj nikt nie podjął
realnych działań w tym zakresie.

Jednym z punktów mojego programu jest stworzenie strefy inwestycji w
technologie ekologiczne na obszarze Powiatów Brzozowskiego, Jasielskiego i Krośnieńskiego.

Pierwszy krok jest na wyciągniecie reki - zróbmy wszystko co możliwe aby
nasze dzieci piły czysta wodę bez Bisfenolu zmniejszając też równocześnie ilość śmieci!

Ryszard Skotniczny
Niezależny Kandydat na Senatora RP

- Więcej niż kilka słów o mieszkaniach

Mieszkanie dla młodych ludzi. Poważny problem oczekujący rzeczywiste rozwiązania.

- Kilka słów ku przestrodze w 80 rocznicę


- Program wyborczy w zakresie polityki prorodzinnej

Dzisiaj nikt już nie kwestionuje potrzeby pomocy socjalnej dla rodzin z dziećmi nazywanego programem 500+.
Brak jest niestety systemowego wsparcia rodziców, którzy oprócz wychowywania dzieci także oboje pracują.
Uważam, że pracujacym rodzicom, powinna przysługiwać ulga w podatku od zarobków w wysokości 500 złotych na każde dziecko. W ten sposób wsparcie dla rodziców będzie mogło wynosić do 1000 złotych o będzie adekwatne do obciążenia.

 

Konferencja prasowa Ryszarda Skotnicznego kandydata na Senatora RP

 

- Narodowe Czytanie w Dworze Kombornia

Dzisiaj w całym kraju Narodowe Czytanie - w tym roku Nowele Polskie. Na powitanie odczytany został list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

 

Kilka słów o wodzie

Dzisiaj kilka słów o zdrowej wodzie - jestem przekonany że mieszkańcy Beskidu Niskiego z radością przyjęliby utworzenie u nas strefy wolnej od wody w opakowaniach plastikowych.

 

- Podziękowania za wsparcie oraz kilka słów do dorosłych z pierwszym dniem roku szkolnego.

Państwowa Komisja Wyborcza dokonała właśnie rejestracji - więc już oficjalnie:
Ryszard Skotniczny Niezależny Kandydat na Senatora RP!

Przesyłam więc wszystkim wspierającym podziękowania oraz ponieważ dzisiaj pierwszy dzień szkoły nagrałem też kilka słów do dorosłych...


- Zmiennica

Ostatni weekend wakacji, ale zaraz będziemy mieli Złotą Polską Jesień


- Kilka słów o śmieciach

Dzisiaj na dobranoc kilka słów o śmieciach...


- Jasienica Rosielna

Wczoraj Korczyna, dzisiaj Jasienica Rosielna

 

..........................................................................................................................

Szanowni Państwo,

aby zarejestrować kandydata w PKW  musimy zebrać podpisy od mieszkańców Powiatów Brzozowskiego, Jasielskiego oraz Krośnieńskiego.

Jeżeli mój program jest dla Państwa bliski, proszę  o pomoc w zbiórce podpisów - w  załączeniu wzory formularzy.

Wypełnione formularze proszę przekazać na adres:

Kombornia 1, 38-420 Korczyna

Dziękuję,

Ryszard Skotniczny



Pliki do pobrania:

Wykaz podpisów poparcia 

Wykaz podpisów poparcia PDF

 

............................................................................................................................

Komitet Wyborczy zarejestrowany przez Państwową Komisję Wyborczą.